Transfer Tony’ego Petitti z MLB do OWL, czyli ciąg dalszy fuzji esportu ze sportem

13 sierpnia, 2020 Autor e-sport 0 thoughts on “Transfer Tony’ego Petitti z MLB do OWL, czyli ciąg dalszy fuzji esportu ze sportem”

Pisaliśmy już wcześniej o powolnym łączeniu się światów sportu tradycyjnego i e-sportu, zarówno poprzez dołączanie dyscyplin esportowych do istniejących związków sportowych, jak i w drodze próby utworzenia Polskiego Związku Sportowego dla esportu.  Kolejny krok w tym kierunku wykonał amerykański potentat w branży gier elektronicznych, Activision Blizzard, właściciel gry Overwatch i organizator rozgrywek w ramach Overwatch League (OWL), zatrudniając Tony’ego Pettiti – byłego komisarza amerykańskiej ligi baseballa – Major League Baseball.

Można zakładać, iż zatrudnienie pana Pettiti związane jest z jego dużym doświadczeniem w zakresie zarządzania strukturami sportowymi i organizacji zawodów. Jak widać, doświadczenia takie uznawane są za wartościowe nie tylko w świecie sportu tradycyjnego, ale również w e-sporcie.

W naszej ocenie w przyszłości sytuacji takich będzie znacznie więcej. Oba światy będą się też wzajemnie przenikać. Kadry zarządzające organizacjami, a także specjaliści ds. marketingu i prawnicy, będą płynnie przechodzić ze sportu tradycyjnego do świata e-sportu i, prawdopodobnie, będzie to również działać w drugą stroną. Wymianie kadr i doświadczeń będzie też w coraz większym stopniu towarzyszyć cross marketing organizacji i zawodników, a także rozwój holdingów sportowych funkcjonujących równocześnie w obu branżach. Świat e-sportu będzie się coraz bardziej upodabniał do tego co możemy zaobserwować aktualnie w sporcie tradycyjnym – ze wszystkimi tego wadami i zaletami.

Autor

adw. Jędrzej Niklewicz

 

zdjęcie w nagłówku – Patrick E. McCarthy

Tags: , , , , ,

Siedziba kancelarii

ul. Swojska 21a
60-592 Poznań
tel: +48 604 430 051
+48 509 428 522

Wszelkie prawa zastrzeżone

© 2019 Łukomski Niklewicz Adwokacka Spółka Partnerska
Polityka prywatności